Anaokulu

Bera Koleji Anaokulu olarak hedefimiz; öğrencilerimizi mutlu, özgüvenli, ilkeli, açık fikirli, iletişim becerileri gelişmiş, öğrenmeye ve yeniliklere açık, işbirliğine yatkın, yaratıcı ve eleştirel düşünen, cesaretli, kültürünü özümsemiş, aynı zamanda evrensel bakış açısına sahip bireyler olarak yetiştirmektir.

Eğitimim sistemimiz

Erken çocukluk eğitiminde uygulanan farklı kuram ve yaklaşımları içine alan “sorgulayıcı öğrenme" ilkesine dayalı sınıf atmosferinde araştıran, merak eden, iletişimci ve duyarlı bireyler olarak yetişmesine olanak tanır.

Çocuklar sosyal etkinliklere katılarak sanatsal ve bedensel yönlerini de geliştirirler. Tüm bu programlar çocuğun kendi bireysel hızında öğrenmesine göre tam gün olarak planlanmıştır.

Eğitim Ortamlarımız

Anaokulumuzda

 • Çocukların sağlığı ve güvenliği ön plana alınarak dizayn edilmiş akıllı tahta bulunan 5 adet Sınıf
 • Her sınıfın kendisine ait sınıf içerisinden ulaşılabilen WC ve Lavabolar
 • Öğrencilerimizin eğlenceli vakit geçirebilmeleri için tasarlanmış Oyun Odası
 • Erken çocukluk gruplarında öğle yemeğinden sonra öğrencilerin dinlenme ve uyku gereksinimlerinin karşılanması için düzenlenmiş Uyku Odası
 • Anaokulu öğrencilerimizin sanatla ilgili teknikleri öğrendikleri, Sanat Atölyesi
 • Anaokulu öğrencilerimizin eleştirel düşünme becerilerini geliştiren, çevreye duyarlılık, merak etme, keşfetme, sorgulama becerilerinin geliştirildiği Bilim Atölyesi
 • Çocuklara kendi mutfağımızda hazırlanan sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısının verildiği Yemekhane
 • Öğrencilerimizin bahçede güzel vakit geçirebilecekleri Oyun Grupları
 • Öğrencilerimize doğayı ve hayvanları sevdirmek amacıyla okulumuz bünyesinde yer alan Mini Hayvanat Bahçesi
 • Sporu yaşamın ve eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak gören Bera Koleji,  dans ve jimnastik için kapalı spor alanı, futbol, basketbol,voleybol ve kort tenis için açık spor alanları 

bulunmaktadır.

Öğrenci Kulüpleri

Bir okulu başarılı kılan en önemli unsur hiç şüphesiz akademik yetkinliğidir. Ancak tek başına akademik yetkinlik sosyal yaşama katkı sağlayamaz. Öğrencilerin insan ilişkilerinin kuvvetlenmesi ve gerçek hayata hazırlanmalarında sosyal etkinliklerin önemi büyüktür. Kulüpler sayesinde öğrenciler farklı yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfederler.

Bu çerçevede Anaokulumuzda aşağıdaki kulüpler bulunmaktadır.

 • Yüzme
 • Santranç
 • Dans/Jimnastik
 • Dini Eğitim
 • Drama
 • Karate

Dil Eğitimi

Yabancı dil öğrenimi özellikle küçük yaşlarda kazandırılması gereken bir yetidir. Çünkü bu yaşlarda alınan yabancı dil eğitimi ömür boyu unutulmayan kalıcı öğrenmeler sağlamaktadır.Bir çocuk İngilizceyi ne kadar erken yaşta öğrenirse, algılama ve zihinsel problemlerin çözümünde de daha başarılı olabilmektedir.Tüm bu nedenlerden dolayı anaokulumuzda İngilizce Dil Eğitimi verilmektedir.

Sosyal Beceri ve Değerler Eğitimi

Sosyal beceri ve karakter gelişim eğitimi kapsamında okul psikoloğumuz her hafta anaokulumuzda öğrencilerin psiko sosyal becerilerini geliştirecek etkinliklerle ders işlemekte ve ders çeşitli video, hikaye ve görsellerle desteklenmektedir. Böylece kendine güvenen kişisel farklılıklarını bilen bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir.

İlkokula Hazırlık Çalışmaları

Öğrencilerimizin hazır bulunuşluk seviyeleri göz önünde bulundurularak 6 yaş grubu öğrencilerimiz haftada 1 saat ilkokul sınıf ortamında etkinlik yapmaktadır. Bu etkinlik sayesinde öğrencilerimizin zihinsel fonksiyonlarını geliştirmeyi ve öğrencilerimize sayı ve kavram bilgisi kazandırarak ilkokula hazırlamayı hedeflemekteyiz.

Alan Gezileri

Eğitim-öğretim programında belirlenen amaç ve kazanımlar doğrultusunda okul saatleri içerisinde alan gezileri düzenlenmektedir. Böylece çocuklara doğal ortamlarda, yaparak yaşayarak öğrenmeleri için ortam sağlanmaktadır.

Servis

Öğrencilerimizin ulaşımı, hizmet içi eğitim almış şoför ve hostesler eşliğinde kameralı araçlar ile güven içinde sağlanır.

Güvenlik

Okulumuz 24 saat boyunca güvenlik personeli tarafından kontrol edilmekte ve güvenlik kameraları ile izlenmektedir.

Etkinlikler ve Sergiler

Okulumuzda yaş gruplarına göre düzenlenmiş, tek yönlü değil çok yönlü gelişimleri destekleyici sosyal etkinlikler yapılmaktadır. Ayrıca birinci dönem sonunda öğrencilerimizin yaptıkları resim ve sanat etkinliklerin sergilendiği dönem sonu sergisi ve ikinci dönemin sonunda yıl sonu gösterileri yapılmaktadır.

Belirli Gün ve Haftalar

Okulumuzda belirli gün ve haftalar özenle programlanır ve öğrencilerimizin yaş ve seviyelerine uygun şekilde işlenir.

[wc_kc_section_title _id="548038" wc_section_title="Kadromuz" wc_section_title_description="QW5hb2t1bHUgw5bEn3JldG1lbmxlcmltaXo="]
EMİŞ EĞİLMEZ
5 YAŞ A
"Bera Eğitim Kurumları"
SEMA YAVUZ
3-4 Yaş
"Bera Eğitim Kurumları"
HATİCE ATASOY
6 Yaş
"Bera Eğitim Kurumları"