Preloader

Bizi Arayın 0272-512-0-512

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ SON AÇIKLAMALARINA GÖRE MERAK EDİLENLER

 

Son Açıklamalar Işığında Merak Edilenler

UZAKTAN EĞİTİMİN SON HALİ NEDİR?

Uzaktan eğitim anaokulları hariç tüm eğitim kademelerinde 22 Ocak tarihine kadar sürecek. İkinci dönem nisan ayında yapılacak ara tatilden bir hafta alındı. Bu nedenle 2020-2021 öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat’ta başlayacak.

SINAVLAR NASIL YAPILACAK?

Yüz Yüze sınavlar yapılırken aynı zamanda online derslerde devam edecek

İLKOKUL 4’LER SINAVA GİRECEK Mİ?

İlkokul ilk 3 sınıfta sınav yoktu. Bu yıl birinci dönem 4’ncü sınıflar da sınava girmeyecek. Ders etkinliklerine katılım ve proje etkinliklerine katılım dikkate alınarak, karneleri hazırlanacak.

ORTAOKULLARDA NASIL YAPILACAK?

Ortaokullarda bir yazılı sınav olacak. Bu da yüz yüze gerçekleştirilecek. Seyreltilmiş ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılacak.

Ortaokullarda görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi ile spor, teknoloji ve tasarım, bilişim teknolojileri ve yazılım, Peygamberin hayatı, temel dini bilgiler dersi ile seçmeli derslerde sınav yapılmayacak. Bu derslerin dönem puanı ders etkinliklerine katılım puanı ve varsa proje puanları ile oluşturulacak.

Öğrencilerin yüz yüze eğitim, canlı ders ve/veya EBA TV takip ve ders etkinliklerine katılımlarına göre haftalık ders saati sayısı 2 ve daha az olanlara 2, haftalık ders saati sayısı 2’den fazla olanlara ise 3 defa ders etkinliklerine katılım puanı verilecek.Eğer varsa proje puanı verilecek

LİSELERDE NASIL YAPILACAK?

Her dersten bir sınav. Yüz yüze olacak. Şu ana kadar sınav olanların notları geçerli olacak. Her bir derse ilişkin bir sınav puanı ile performans çalışmalarına ilişkin puanı olacak. Performans çalışmaları sunumu, dersin özelliğine göre yüz yüze, çevrim içi veya e-posta gibi diğer elektronik ortamlarda yapılabilecek.

Sorularınız mı var? Bizi arayın 0272-512-0-512