Preloader

Bizi Arayın 0272-512-0-512

Lise

“Nasıl bir eğitim?” sorusuna verdiğiniz cevap eğitimimizi özgün kılmaktadır.

Değişen dünya dinamikleri bağlamında; ulusal değerleriyle evrensel değerleri çok kültürlülük temelinde özümseyen, kendisiyle ve yaşadığı çevreyle barışık, üretme yeteneği olan; ruhu, zihni, duyguları ve bedeni eğitilmiş mutlu bireyler yetiştirmek eğitim felsefemizin temel yapı taşlarını oluşturmaktadır..

Bera Koleji Fen Lisesi’nde;

“En doğru üniversiteyi kazandırıyoruz” sloganıyla eğitim veriyoruz. Üniversiteye hazırlık olan lise eğitiminde Üniversite Hazırlık Sistemi (ÜHS) ile öğrencilerimizin emin adımlarla yürümelerine ortam ve olanak sağlayarak onlara meslek edinim sürecinde yol arkadaşlığı yapmaktayız. Bu çerçevede donanımlı eğitim kadromuz öğrencilerimize üniversiteyi kazandırmaya yönelik akademik çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca bu sürecin her bir safhasında öğrencilerimiz psikolojik açıdan da desteklenmektedir.

Üniversite Hazırlık Sistemi (ÜHS)

Bera Koleji Fen Lisesi eğitimi üniversiteye geçiş aşamasında önemli yer tutar.TYT-AYT hafta sonu çalışmaları 10.sınıftan itibaren başlamaktadır. Öğrencilerimiz biyolojik ve psikolojik olarak merkezi ortak sınavlara hazırlanmaktadırlar.

Başta okul idaresi olmak üzere rehberlik birimi,koçluk eğitimi almış sınıf danışman öğretmenleri, Ölçme ve Değerlendirme Birimi (ÖDB) ve alanında uzman öğretmen kadrosu aralarında iş birliği yaparak titiz, planlı ve özverili bir şekilde çalışmalarını yürütmektedirler. Bu sayede Bera Koleji Fen Lisesi YGS’de okul ortalaması olarak; Sandıklı’nın en başarılı okullarından biridir.

PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK(PDR)

Bera Koleji Rehberlik Bölümü gelişimin sürekliliğini ve bütünlüğünü bilerek; öğrencilerin yaşam boyu gelişim ihtiyaçlarının karşılanmasını ve kendilerini gerçekleştirmelerini merkeze alırken, onları çevreleyen değişkenleri de çalışmalarına dâhil etmektedir. Bu çerçevede aile öğrenci ve okul işbirliğine titizlikle dikkat etmektedir. Bireysel ve grup görüşmeleri yapmakta ve ailelere, öğrencilere çeşitli seminerler düzenlemektedir.

Ayrıca Rehberlik Servisimiz öğrencilerimize

  • Farkındalık Endeksi
  • Profil Yönelim
  • Çoklu zeka kuramı gibi envanter testler uygulamakta ve bu envanterlerin sonuçlarını raporlaştırarak gerekli yönlendirmelerde bulunmaktadır.

Etüt & Birebir Programları

  • Etütlerde öğrencilerimizin elde ettiği kazanımların pekiştirilmesi amaçlanır.
  • Etütlere öğrencilerin aktif katılımları sağlanır.
  • Etüt derslerinde farklı kaynaklar takip edilerek farklı soru tipleri ile kazanımların kontrolü yapılır.
  • Öğrencilerimizin her dersten birebir etüt alması sağlanarak eksiklerinin tamamlanması amaçlanır.

Ölçtüğümüz ve değerlendirdiğimiz her şeyi geliştirebiliriz

Bera Koleji 9-10-11 ve 12.sınıflarda alternatif ölçme değerlendirme araçlarına ek olarak ünite değerlendirme sınavları ve Milli Eğitim sınav sistemine hazırlık amaçlı çoktan seçmeli sınavlar yapılır.

Gez Gör, Eğlen Öğren

Bir ürünün oluşum sürecini gözlemek emeğe saygıyı pekiştirirken tarihi bir mekanı gezmek geçmişle güçlü bir bağ kurmaya katkı sağlar.Bu yüzden öğrencilerimizin yaparak yaşayarak öğrenmelerini, tarih ve doğa bilinci kazanmalarını, gözlem yapmalarını sağlamak için şehir içi ve dışı geziler yapılmaktadır.

Dil Eğitimi

Aktivitelerle desteklenen İngilizce Dil Eğitimi

Öğrencilerimizin İngilizceyi sevmelerini ve günlük yaşamda kullanmalarını amaçlamaktayız.

Bunun için Yabancı İngilizce öğretmenimiz sınıf içi ve dışında,yani öğrencilerimizin olduğu her alanda sürekli İngilizce konuşarak öğrencilerimize rol model olmakta ve onları dil kullanımına teşvik etmektedir.

Ayrıca okulumuzda İkinci Yabancı Dil olarak da Almanca eğitimi verilmektedir.

EĞİTİM KOÇLARIMIZ VAR

Danışman öğretmen; öğrenci, veli, öğretmen, idare birimleri arasındaki iletişim köprüsünü sağlamlaştıran önemli bir aktördür. Verdiğimiz eğitimin-öğretim hizmetlerini bütünleyen bir işlevi vardır.Danışman Öğretmen, ortaokul ve lisemizde ders (branş) öğretmenlerinden belirlenir.Danışman öğretmen Velileriyle okul yönetiminin belirlediği takvimle düzenli, bunun dışında gerek duyduğu zamanlarda telefonla ve yüz yüze görüşmeler yapmaktadır.

Akıllı Tahta ve İnteraktif Dijital Çağa Geçerken

Balık vermiyoruz, balık tutmayı öğretiyoruz anlayışıyla hareket eden Bera Koleji bu yolda ilerleyebilmek için tüm imkanlarını kullanır. Bireysel öğrenme, proje tabanlı öğrenme, altı şapka gibi bir çok tekniğin yanında teknolojiyi son noktasına kadar kullanır.

Okulumuzun tüm sınıflarında yer alan akıllı tahta ile konular hem görsel, hem de işitsel sunulur böylelikle dersler daha anlaşılır ve eğlenceli hale getirilmektedir.

Kapalı ve Açık Spor Alanları

Bera Koleji kapalı ve açık spor alanlarında bir çok spor dalında faaliyetler organize edilir.

Güvenlik

Okulumuz 24 saat boyunca güvenlik personeli tarafından kontrol edilmekte ve güvenlik kameraları ile izlenmektedir.

Kadromuz

Lise Öğretmenlerimiz

HAKAN DİRİLMEZ
Matematik
"Bera Eğitim Kurumları"
SÜHEYLA ÇELİK
Matematik
"Bera Eğitim Kurumları"
SAFİYE PERVİN ÇOBAN
Din Kültürü
"Bera Eğitim Kurumları"
HASRET ŞULE YÜCE
İngilizce
"Bera Eğitim Kurumları"
ÖMER ÇOBAN
Tarih/Sosyal Bilgiler
"Bera Eğitim Kurumları"
FERİDE ÇOBAN
Almanca
"Bera Eğitim Kurumları"
ALİ AÇIKGÖZ
Türk Dili ve Edebiyatı
"Bera Eğitim Kurumları"
KADER ÖZEROL
Fizik
"Bera Eğitim Kurumları"
MURAT OĞUZ
Beden Eğitimi
"Bera Eğitim Kurumları"
KEZİBAN GÜNGÖR
Biyoloji
"Bera Eğitim Kurumları"
MEHMET EDİBALİ
Din Kültürü
"Bera Eğitim Kurumları"
EMRE CAN KARADİREK
Müzik
"Bera Eğitim Kurumları"
ARİF KOÇPINAR
Kimya
"Bera Eğitim Kurumları"

Sorularınız mı var? Bizi arayın 0272-512-0-512